Quote:
in highschool they used to give us this thing called an "assignment notebook
|
We order these by the truckload...$6 each unless you buy 10 or more and then they are $2 each! (All my kids use them, as do I so we buy them 10 at a time) But they are a godsend when trying to remember who assigned what and when its due. (I used one in college, AND still use one for work)
http://www.upub.net/products/assignnotebook.htm