Ok, that is just way too much thinking for me this morning.
But, I will say that we have a grocery store in town that has awesome prices on produce - I mean awesome. However, it is about a 30 minute drive from my house. I calculated that I would not save much by going there once I factor in time and the $0.55 a mile to get there. It's cheaper for me to go to the store closest to my house.